ریختن مصالح و نخاله های ساختمانی در معابر شهری ممنوع است
سازمان مدیریت پسماند شهرداری سبزوار
26 خرداد 1401
سیدامیر سجادی
چاپ خبر
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سبزوار گفت :

ریختن مصالح و نخاله های ساختمانی در معابر شهری ممنوع است

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، امیر ناطقی افزود: بر اساس تبصره یک بند دو ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها سد معابر عمومی و اشغال پیاده‌روها و استفاده غیرمجاز از فضای میدان‌ها، پارک‌ها و باغ‌های عمومی برای کسب، سکنی و یا هر نوع فعالیت دیگری ممنوع بوده و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری کرده و در رفع موانع موجود و آزاد کردن معابر و اماکن توسط مأموران خود اقدام کند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سبزوار گفت: ریختن مصالح و نخاله های ساختمانی در معابر شهری ممنوع است.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، امیر ناطقی افزود:  بر اساس تبصره یک بند دو ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها سد معابر عمومی و اشغال پیاده‌روها و استفاده غیرمجاز از فضای میدان‌ها، پارک‌ها و باغ‌های عمومی برای کسب، سکنی و یا هر نوع فعالیت دیگری ممنوع بوده و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری کرده و در رفع موانع موجود و آزاد کردن معابر و اماکن توسط مأموران خود اقدام کند.

وی بیان کرد: معابر عمومی متعلق به عموم شهروندان است و کسی حق ندارد تحت هر شرایطی مخصوصا با ریختن مصالح و نخاله ساختمانی آن را مسدود کند.

او گفت: علیرغم اینکه در سبزوار سه مکان کمربند جنوبی( مجاور کوره های آجرپزی)، جاده سلطان آباد، غرب آرامستان بهشت رضوان و  توحید شهر فاز ۲، بلوک ۱۰ انتهای خیابان علامه جعفری (ضلع جنوب غرب دانشگاه حکیم سبزواری)برای ریختن مصالح و نخاله ساختمانی تعیین شده است، اما متأسفانه عده‌ای از شهروندان نخاله‌های ساختمانی خود را در معابر شهری یا محل های غیر مجاز ریخته و تخلیه می کنند.

ناطقی گفت: در این راستا سازمان مپ شهرداری طی روزهای گذشته با حضور در معابر و خیابان های شهر اقدام به ابلاغ اخطاریه توسط بازرسین خود نموده تا در صورت تکرار برخوردهای قانونی صورت دهد.